Aktivity

Na lyžích

Sjezdové lyžování si užijete přímo v Bedřichově v areálu Malinovka, nebo na 4 km vzdáleném Severáku, případně na Tanvaldském Špičáku. Aktuální informace o sněhu a kamery si můžete prohlédnout zde.

Bedřichov je ale také rájem běžkařů a největším lákadlem je pochopitelně Jizerská magistrála, síť více než 200 kilometrů pečlivě upravovaných běžeckých stop. Všechny potřebné informace o trasách včetně závodů najdete na: www.jizerskaops.cz

Na kole

Jizerskou magistrálu, kde v zimě řádí běžkaři, v letní sezoně naplno využijí cyklisté. Některé z cyklookruhů startují v Bedřichově.

Kam na výlet

Liberec

V Liberci se nachází nejstarší zoologická zahrada v republice, která v současnosti patří k těm nejlepším. Dále zde můžete navštívit známou botanickou zahradu. K oblíbeným cílům patří také aquapark Centrum Babylon a zábavně-naučné centrum IQ park. Výlet do Liberce si můžete zpestřit nákupy v několika obchodních centrech nebo návštěvou kina.

Jablonec nad Nisou

Vyrazit můžete také do nedalekého Jablonce. Sportovní vyžití nabízí zimní stadion a městský plavecký bazén s atrakcemi. Za prohlídku stojí Česká mincovna v centru města a vyhlášené Muzeum skla a bižuterie. „Jablonecké moře“ se říká rozsáhlé přehradní nádrži Mšeno, kde si v létě užijete koupání na travnatých i písečných plážích, sportovní a dětská hřiště nebo in-line trasu, v zimě zase lední bruslení.

Ještěd

Doporučujeme navštívit také hvězdu Jizerských hor Ještěd. Na vrchol se nechte vyvézt lanovkou nebo vyšlápněte po svých po některé z turistických tras. Za odměnu se pak můžete pokochat krajinou z okna restaurace v budově vysílače Ještěd. V zimě si ve zdejším ski areálu užijete lyžování s krásnými výhledy. K dispozici je několik lanovek a vleků i dětské lyžařské hřiště.

Josefův Důl

Kromě muzea místní historie láká turisty i zdejší přehrada, největší v Jizerských horách. V jejím okolí vedou turistické a cyklistické trasy, na hrázích mají ideální podmínky také in-line bruslaři. O kousek dál v Jiřetíně pod Bukovou sídlí muzeum výroby hraček, kde si v kreativních dílnách mohou děti vyrobit vlastní hračky.

Jen kousek od chaty Pod Maliníkem…

Máte chuť na pěknou procházku? V nejbližším okolí doporučujeme navštívit rozhlednu Královka, Šámalovu chatu, Prezidentskou chatu nebo vrch Maliník nad naším pensionem, kde se nachází chata Weberovka. 

Další tipy na výlety vám rádi doporučí na infocentru v Bedřichově.

UBYTOVÁNÍ 

již od 300 Kč/noc

CHata Pod Maliníkem

U hotelu Jelínek v Bedřichově
odbočte do zákazu vjezdu, pro rezidenty a hosty je vjezd povolen.

Kontakt

Karolína Kulichová
e-mail: podmalinikem@seznam.cz
tel. +420 778 447 878

Pod Maliníkem